logo zgoraj
Trg Borisa Kidriča 3, 2000 Maribor
05-908-33-72
info@ses-mb.si
KontaktNajem

 

Do 17. 4. 2019,  je na razpis za tri kategorije skupaj prispel 290 čudovitih izdelkov dijakov iz Bolgarije, Hrvaške, Litve, Poljske, Švice in Slovenije. Sodelovalo je 39 mentorjev iz 11 osnovnih šol in 13 srednjih šol, ter 9 šol iz tujine.

Na otvoritvi razstave v petek, 17. maja 2019, ob 13. uri na Srednji ekonomski šoli in gimnaziji Maribor, smo razglasili rezultate in podelili nagrade in priznanja udeležencem natečaja.

Za vsako od kategorij smo oblikovali strokovno komisijo, ki je izbrala naslednja dela:

 

KRATEK FILM - SREDNJE ŠOLE

Komisija:  Janja Petar Ipšek, Marija Janja Ipavic, Darja Cizel, dijaki 1. I oddelka SEŠG Maribor

PRVA NAGRADA: JASMINA HOBOT

Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor, mentorica: Darinka Šarh Kramberger

DRUGA NAGRADA: METKA DOLANC

Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje, mentor: Aljaž Bastič

TRETJA NAGRADA: LARA ŠTRAUS, ŽANA ŽABČIČ, ŠPELA KOLOSOVSKI, ŠPELA KOJC

Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor, mentorica: Janja Petar Ipšek

 

KRATEK FILM - OSNOVNA ŠOLA

PRVA NAGRADA: REBEKA SUKIČ

Osnovna šola Puconci: Mentor: Gregor Nemec

 

PROZA IN POEZIJA V ANGLEŠKEM JEZIKU

Komisija: Darja Cizel, Karin Lah Milič, Margit Berlič Ferlinc, Mateja Slunjski

PRVA NAGRADA: GAL GABRIEL Naslov dela: TO BE OR NOT TO BE.

Zavod Antona Martina Slomška Maribor, mentorica: Andreja Vidmar

DRUGA NAGRADA: EMA GUMILAR Naslov dela: BECOMING A BEEKEEPER

Osnovna šola Puconci, mentorica: Alenka Karlo

TRETJA NAGRADA: EMA RUPNIK Naslov dela: LIFE RENEWABLE COMPANIONS

Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor, mentorica: Darja Cizel

 

LIKOVNO USTVARJANJE - SREDNJA ŠOLA

Komisija: Marija Janja Ipavic, Rasta Vrečko, Janja Petar Ipšek

PRVA NAGRADA: MIRTA MIHA Naslov dela: BEEGIN

Srednja strukovna škola Varaždin, mentor Ana Detoni

DRUGA NAGRADA: DAŠA PAVLOVIČ naslov dela: ČEBELA V NARAVI

Srednja medijska in grafična šola Ljubljana, mentorica: Urška Hrovat

TRETJA NAGRADA: ZOJA ČEPIN Naslov dela: ZASTRUPLJANJE

Srednja šola za oblikovanje Maribor Mentor: Danica Sorec Lešnik

 

LIKOVNO USTVARJANJE  - OSNOVNA ŠOLA   (10 DO 15 LET)

Komisija: Marija Janja Ipavic, Rasta Vrečko, Janja Petar Ipšek

PRVA NAGRADA: ALICIA CISAK Naslov dela: THE BEES WORLD

Pracownia plastyczna mdk gimnazjum nr 7 Poland, mentor: Aldona Kaczmarczyk Kolucka

DRUGA NAGRADA: KRISTINA OCVIRK  Naslov dela: TRAVNIK

Osnovna šola Šempeter v Savinjski dolini, mentorica: Angela Pinter

TRETJA NAGRADA: LINA MURKO  Naslov dela: VONJ POMLADI

Osnovna šola Franca Rozmana Staneta Maribor, mentorica : Janja Tomažič

 

POSEBNA PRIZNANJA  ZA NAJMLAJŠE UDELEŽENCE

Komisija: Marija Janja Ipavic, Rasta Vrečko, Janja Petar Ipšek

NEJA KRAJNC Naslov dela: PRIDNE ČEBELICE

OŠ Ljudski vrt Ptuj, Mentorica: Anica Kovačič

ZALA PIPAN Naslov dela: V DAN

Osnovna šola Franca Rozmana Staneta Maribor, mentorica : Janja Tomažič

NEŽA GOSTENČNIK Naslov dela: KRALJICA ČEBELLIC

Osnovna šola Franja Goloba Prevalje POŠ Leše, mentorica: Vesna Oder

Vsem nagrajencem za dosežke iskreno čestitamo!

 

Za pomoč ob izvedbi se zahvaljujemo tudi vsem podpornikom:

Pri izvedbi našega projekta nas je podprla Zveza čebelarjev Slovenije in predsednik le te g. Boštjan Noč. Podprla nas je tudi Zveza čebelarskih društev Maribor in predsednik g. Vlado Vogrinec. Na otvoritvi sta se predstavila čebelarja Jože Bauman z degustacijo medu in učnim panjem, ter čebelar  Karl Vogrinčič s svojim predavanjem o apiterapiji. V spremljevalnem programu smo ustvarjali čebelice na lesene ploščice in se sladkali z medenimi dobrotami, ki smo jih ustvarile mentorice.

Donatorsko so k projektu prispevali tudi Vlado Jezernik – darila nagrajencem in MCommerce d. o. o. – medeni zajtrk za dijake SEŠG Maribor.

Za vse prispevke se vsem iskreno zahvaljujemo.

Marija Janja Ipavic, prof.

TERASA RAZSTAVA

PONOSNI SMO NA NAŠE BIVŠE DIJAKE ... IN ŠE NAPREJ OSTAJAMO POVEZANI!