logo zgoraj         znacke3
znackeTrg Borisa Kidriča 3, 2000 Maribor   
05-908-33-72
info@ses-mb.si
KontaktNajem

 

ŠOLSKA KNJIŽNICA

Knjižničarka: mag. Breda Bizjak, univ. dipl. bibl.

Telefon: 05 908 33 88

Elektronska pošta: breda.bizjak@ses-mb.si

Odpiralni čas:

  • od ponedeljka do petka od 7.00 do 9.30 ter od 10.00 do 15.00.

Seznam gradiva iz učbeniškega sklada

 

Sestavine in oblika pisnega izdelka:

Pri nastajanju izdelkov smo pozorni na

  • vsebino, ki naj bo v skladu z naslovom,
  • obliko in
  • spoštovanje avtorskih pravic (navajanje in citiranje uporabljenih virov). 

Predlogo oblike in navodila za citiranje in navajanje najdete v priloženem dokumentu: pdfSestavine in oblika pisnega izdelka z navodili za navajanje virov.

 

Knjižnični red

Knjižnica je v drugem nadstropju šole. V predprostoru se dijaki učijo in družijo s sošolci in učitelj. Ogledajo si lahko stalne razstave – zgodovinsko zbirko mineralov, zbirko starih učbenikov, raritet knjižnice in starih pisalnih strojev.

V drugem prostoru je knjižnica, ki je razdeljena v knjižnični in čitalniški prostor. Knjižnična zbirka obsega okoli 22.000 knjižnih enot od tega približno 5.700 učbenikov.

Naročeni smo na različne serijske publikacije v slovenskem in v tujih jezikih.

Vse gradivo je inventarizirano v sistemu COBISS+:

Glede na teme za splošno in poklicno maturo, za različne natečaje in tekmovanja ter za bralno značko v tujih jezikih naročamo potrebno literaturo za profesorje in dijake.

Šolska knjižnica sprejema tudi gradivo v dar. Več o tem lahko preberete vpdf priponki, ob darovanju pa podpišetepdf izjavo.

Na šoli deluje bralni klub, v katerem beremo in se o prebranem pogovarjamo. V njem sodelujejo dijaki in profesorji.

Knjižnica sodeluje v naslednjih projektih:

  • projekt »Rastem s knjigo«,
  • Bralni klub.

Rok za vračilo izposojenega gradiva je 1 mesec. Dijaki so v knjižnico vpisani ob vpisu na šolo. Ob koncu šolskega leta, ali ob izpisu iz šole, morajo dijaki vrniti vso izposojeno gradivo. Možen je dogovor za podaljšanje roka vračila. Izgubljeno ali poškodovano gradivo se plača po ceniku.

V knjižnici glede na potrebe šolskih predmetnih aktivov nabavljamo knjižnično gradivo in ga inventariziramo. Neveljavno in poškodovano gradivo odpisujemo.

V prvih letnikih izvajamo učne ure v okviru Knjižnično informacijskega znanja za program ekonomska gimnazija in Interesne dejavnosti za program ekonomski tehnik. Pri teh urah dijaki spoznajo postavitev knjižnice in knjižnično gradivo ki se ga naučijo sami uporabljati. Spoznajo sestavne dele knjige, naučijo se oblikovanja referata in citiranja in navajanja uporabljenih virov. Spoznajo knjižnični informacijski sistem Slovenije, sistem COBISS, in mariborske knjižnice.

Dijaki se naučijo pravil obnašanja v knjižnici in rednega vračanja izposojenega gradiva.

 

Spletne povezave do nekaterih revij, časnikov in časopisov: 
 
 Delo www.delo.si

V izdelavi...

Šolski sklad SEŠG Maribor je bil ustanovljen leta 2003 z namenom pridobivanja sredstev za realizacijo nadstandardnih dejavnosti šole, ki zagotavljajo dodatne možnosti za razvoj ustvarjalnosti in individualnih sposobnosti dijakov, zvišanje standarda pouka in počutja dijakov ter pomoč socialno šibkim dijakom.

Tudi letošnje šolsko leto bomo nadaljevali z zbiranjem prostovoljnih denarnih prispevkov, zato k sodelovanju pri uresničitvi zadanih ciljev vabimo starše, učitelje,  donatorje in sponzorje. Sredstva bomo zbirali tudi s pomočjo zbiralnih akcij (stojnice s prostovoljnimi prispevki, humanitarni koncert,…)

Poročilo o delu v preteklem šolskem letu najdete tukaj: pdffinančno_poročilo_za_šolsko_leto_2023-24.pdf

Skladno s 135. členom Zakona o financiranju vzgoje in izobraževanja se sredstva, ki jih starši prostovoljno prispevajo, štejejo kot olajšava po 1. točki 66. člena Zakona o dohodnini.

Spoštovani vsi, ki ste pripravljeni sodelovati, vaša denarna sredstva lahko nakažete na naš

TRR SI56 011006030701202 sklic 118.

Veseli bomo vsakega vašega prispevka. Hvala.

Predsednica Šolskega sklada:

Simona Tement, prof.

 

Priloge:

- pdfplan dela za  šolsko leto 2024/25
- sporazum in pristopna izjava pdfza starše
- sporazum in pristopna izjavapdfza zaposlene
- pogodba o pdfdonatorstvu

- zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije pdfdoh_don.i.sl.pdf in navodila za izpolnjevanje zahteve pdfdoh_don.n.sl.pdf

V svetu šole so zastopani delavci šole, predstavnika ustanovitelja, predstavnica MO Maribor, predstavniki staršev in predstavnika dijakov.

Predsednik: Kristijan Ploj

Namestnica predsednika: mag. Mateja Slunjski

Člani sveta šole so:

Predstavniki delavcev šole:

  • Vesna Dukarič Leskovar
  • Barbara Konečnik
  • Kristijan Ploj
  • mag. Mateja Slunjski
  • mag. Mojca Šušek

Predstavnika ustanovitelja - MVI:

  • Zvonko Kustec
  • Dejan Stanko

Predstavnik MOM:

  • Jan Muršec

Predstavniki staršev:

  • Mihaela Jarc Knaver
  • Manja Rudolf
  • Štefka Smej

Predstavnika dijakov:

  • Besa Balaj
  • Roko Godič

 

VIZIJA IN POSLANSTVO SREDNJE EKONOMSKE ŠOLE IN GIMNAZIJE MARIBOR

 

Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor je uspešna in sodobna šola, prepoznavna v svojem lokalnem in širšem, tudi mednarodnem okolju.

 Ustvarjamo spodbudno okolje, v katerem se vsi udeleženci dobro počutijo. Zastavljamo si visoke cilje, jih uspešno uresničujemo, pri tem pa razvijamo znanja in kompetence, ključne za življenje in delo v prihodnosti. Dijakom omogočamo uspešen zaključek izobraževanja, da lahko nadaljujejo z želenim študijem in so konkurenčni na trgu delovne sile. Ob usvojenem znanju in kompetencah so dijaki naše šole ambiciozni, ustvarjalni, kritično razmišljujoči, empatični, spoštljivi, imajo pozitivno samopodobo, čut za odgovornost. Samo teoretično znanje in poklicne kompetence niso dovolj za vzgojo uspešnih, srečnih in zdravih ljudi. Kombinacija izobraževanja in vzgoje vrednot za življenje je cilj in poslanstvo naše ustanove.

 

Naš moto: Znanje. Kritično mišljenje. Vrednote.

 

Danes sošolci, jutri poslovni partnerji.

 


PONOSNI SMO NA NAŠE BIVŠE DIJAKE ... IN ŠE NAPREJ OSTAJAMO POVEZANI!